Akcja na rzecz radomskiego schroniska dla zwierzat

Opis forum


#1 2007-12-06 20:43:19

taisto

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 54
Punktów :   

PLAN AKCJI

Dobra.. trzeba sie powoli zabrać do roboty.
Postaram sie wiec przedstawic teraz moją wizje i spróbuje wypunktowac plan akcji. Odrazu mówie ze nie wyszystko pewnie pójdzie tak jak mi sie do by wydawac chciało. Zatem pewne punkty moga odwórcic sie o 180stopni inne mogą ulec innym przeobrazeniom, itp.. No ale od czegos trzeba zaczac.

1. Zebranie ludzi na tym forum. Czyli przekonanie sie naoczne ilu chetnych jest do wsparcia akcji.

2. Podział obowiązków. Zeby wszystko szło jak po masle trzeba postawiac na profesjonalizm. Dlatego chciałbym by pewne osoby okresliły sie co do pewnych działań. Np. Chodzi o to by jedna osoba byał odpowiedzialna za kontakty z mediami, inna za kontakt ze schroniskiem (beda na przykład stamtąd potrzebne pieczatki i Bóg wie co jeszcze), jeszcze inna zajmie się negocjacjami w sprawie samego koncertu, inna bedzie odpowiedzialna za kontakty z zespołami muzycznymi na miejscu, itp...
Dodatkowo trzeba bedzie wybrac koordynatora akcji z Radomia. Ja moge wszystko poprowadzić, bo mam doswiadczenie w organizowaniu takich akcji, ale... Mnie nie ma w Radomiu. Wiec bedzie potrzebny ktoś kto na miejscu bedzie kierownikiem zamieszania. Ja oczywiście powiem kazdemu, kto nie brał udziału w zadnej akcji jak robic, co robic, jak rozmawiac w danych sytuacjach itp...

3. Po dokonaniu wszystkich biurokratycznych wyborów bedzie mozna wziąć sie do pracy. Ja odrazu mówie, ze wezme na siebie media i postaram sie rozkrecic kampanie medialną. Jak to bedzie wygladało, jakie media obejmą patronat nad akcją - pojecia nie mam. Ale postaram sie zrobic tak by o akcji było głosno. Bo koncert koncertem i zbiórka pieniedzy zbiórka pieniedzy... Ale pojedyńcza akcja i zbiórka nie wystarczą....

4. I tak przechodzimy do kolejnego punktu. Trzeba bedzie wybrać miejsca i ludzi jacy bedą zbierać pieniądze, koce i wszystko co jest potrzebne do schroniska. Ten temat jest do przedyskutowania jeszcze. Bo tu czynnik ludzki jest bardzo wazny.

5. Co do samej zbiórki... Tu potrzeba bedzie skonsultowac sie z jakims prawnikiem i ksiegową. Po pierwsze na wszystko musza byc kwity. I trzeba sie bedzie rozliczyc z kazdej złotówki. W tym celu ja myślałem o sprzedazy cegiełek na jakich byłby pieczatki schroniska. Do tego ze schroniska potrzebne byłoby oficjalne pismo z podpisem   kierownika ze zbiórka jest oficjalna, jest na to i na to... I ze to nie jest żaden wałek. Ksiegowa bedzie potrzeba do porobienia rachunków, wystawienia kwitów czy czegos tam... ja sie na ksiegowosci zupełnie nie znam. Ale wiem ze takie cos jest potrzebne.
Jezeli chodzi o prawnika to tu potzrebna jest konsultacja... Na temat legalnosci akcji (ewentualnie sposobie jej zalegalizowania lub jego braku), a prede wszystkim na temat tego czy fiskus nie bedzie sie domagał podatku od darowizny. Tyle ze jako nie jestesmy oficjalnym stowarzyszeniem to fiskus teoretycznie mógłby nam naskoczyć.... Ale pewnosci nie ma
Zatem i prawnik i ksiegowa sie przyda.

6. Mysle ze równolegle powinnas isc akcja medialna (oprócz informacji w mediach pod to beda podchodziły już akcje z rozdawaniem ulotek rozlepianiem plkatów itp...) i przygotowania do koncertu. Czyli juz powinna byc zaklepana sala i wiekszosc zespołów.

7. Co sie tyczy ulotek i plakatów, to fajnie by było jakby sie znalazł sponsor. Łatwo sie mówi ale jak wiadomo o sponsora nie jest tak wcale łatwo. Wiec jakas osoba powinna skontaktowac sie z firmami Radomskimi w celu nawiazania współpracy. Mysle ze takiemu sponsorowi mozna zaproponowac miejsce na plakatach, ulotkach i ewentualnie baner w trakcie koncertu. ewentualnie jakis wokalista bedzie mógł pochwalic sponsora prez mikrofon... No rózne cuda mozna robic.
Tyle ze jezeli znajdzie sie sponsor to znów trzeba sie bedzie z tego rozliczyc. I po to jest i ksiegow i osoba odpowiedzialna za wszystko na miejscu która bedzie kontrolowac całe zamieszanie.
Jezeli zas zaden sponsor sie nie znajdzie to cóz... Trzeba bedzie zrobic sciepe na papier do drukarkim na tusz... I zrobic jakies plakaty i ulotki na komputerze.

8. Mam nadzieje, ze koncert bedzie zwieczeniem całej akcji. I mam nadzieje ze odbedzie sie on gdzies tak w srodku lub pod koniec lutego. Mysle ze to jest bardzo realny wariant.

9. na pewno czegos zapomniałem napisać... Ale wszystko wyjdzie w praniu

Offline

 

#2 2007-12-07 00:56:55

donfrafrequezz

Użytkownik

5109100
Skąd: Wyspy Nonsensu
Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Re: PLAN AKCJI

o bardzo fajny plan widzeć że przemyślany mi sie podoba

ja jak by co moge jakieś projekty graficzne plakatu wykonać


takie tam nasze forum o sprawach różnych:
www.punkowcy.ok1.pl

Offline

 

#3 2007-12-07 11:27:24

taisto

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 54
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

Zatem niech logują się CI wszyscy którzy chcą wziąć mniejszy lub wiekszy udział w akcji.
Im prędzej podzielimy sie obowiązkami, tym prędzej ruszymy z kopyta i zaczniemy cokolwiek robić

Offline

 

#4 2007-12-07 13:01:19

donfrafrequezz

Użytkownik

5109100
Skąd: Wyspy Nonsensu
Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 47
Punktów :   
WWW

Re: PLAN AKCJI

ano
tylko coś nas tu mało póki co
ale wierze że to sie niebawem zmieni


takie tam nasze forum o sprawach różnych:
www.punkowcy.ok1.pl

Offline

 

#5 2007-12-07 15:06:57

bury_me

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-07
Posty: 24
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

plan świetny, widać, że dobrze zorganizowany i przemyślany
ja, z racji mojej niepełnoletności jeszcze, zbyt dużo nie zdziałam jeśli chodzi o jakieś papierki, pozwolenia, umowy i księgowości, ale ciągle poszukuję kogoś kto by nam pomógł w takich sprawach. No i rzecz najważniejsza - człowiek, który wszystko by kontrolował, miał czas oraz był odpowiedzialny i godny zaufania.

Offline

 

#6 2007-12-07 19:04:30

pietruszka

Użytkownik

5743751
Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 44
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

No do tego to trzeba by jakąs osobę, która już organizowała imprezy, wie co i jak..najlepieh taka z wtyczkami , ale z tego co widze, coraz więcej osób sie interesuje, więc pewnie taki człowiek wyskoczy jak diabeł z pudełka zanim sie obejrzymy

Offline

 

#7 2007-12-07 19:06:46

bury_me

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-07
Posty: 24
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

no i właśnie takie podejście do sprawy mi się podoba!

Offline

 

#8 2007-12-07 19:12:50

pietruszka

Użytkownik

5743751
Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 44
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

cos się poczaruje

Offline

 

#9 2007-12-09 14:19:34

barbiekiller

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-09
Posty: 7
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

powinno wszystko samo ruszyc tylko jeszcze jakas reklama by sie zdala...

Offline

 

#10 2007-12-09 14:43:29

taisto

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 54
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

Ah widzisz... Żywie ogromną nadzieje, ze wszystko samo ruszy
Co zaś się tyczy reklamy... To spokojnie Będzie i reklama tyle, że w odpowiednim czasie, bo... Na razie jak już mówiłem, trzeba sie zorganizować. Tego typu akcje są zbyt dużym przedsięwzieciem by działać na hurrra...
W tego typu akcjacjh bardzo ważna jest kolejnośc działań. Tak by nic nie zostało przeoczone i pominięte.
Dlatego tez od dwóch dni usilnie zastanawiam sie z czym ruszyć najpierw... Na razie jednak czekam az wiecej osób zadeklaruje gotowośc udziału w akcji. Tak by powstał jakiś stabilny szkielet grupy. Bo nawet jak bedzie nas 10 osób, to na poczatek myśle iż taki stan osobowy wystarczy. Pózniej beda dołaczac kolejne osoby

Offline

 

#11 2007-12-09 15:46:37

barbiekiller

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-09
Posty: 7
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

ja proponuje zajac sie dobra organizacja na poczatek. moze pojsc delegacja do schroniska i sie dowiedziec jakie sa realne problemy,czego najwiecej brakuje itp.

Offline

 

#12 2007-12-09 15:52:45

taisto

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-06
Posty: 54
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

Delegacja juz w schronisku była w osobie Pietruszki
Ale jak juz napisałem wyżej... Potrzeba jest osoba która bedzie odpowiadać tylko za kontakty ze schroniskiem.
Gdy juz sie taka osoba zadelkaruje, to wtedy rzeczywiscie, moze na biezaco informowac czego najbardziej brakuje schronisku i na czym nalezy sie skupic.

A tak z innych kwestii to potrzebujemy na gwałt prawnika. Królestwo za prawnika!
Dlatego jezeli macie w rodzinie lub wśród znajomych jakiegoś prawnika to dajcie znać

Offline

 

#13 2007-12-09 18:54:07

bury_me

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-07
Posty: 24
Punktów :   

Re: PLAN AKCJI

Niestety u mnie w rodzinie prawnika brak, ale za to mam babcię księgową rozmawiałam z nią dziś tak powierzchownie o tym podatku za darowiznę, ale powiedziała, że to zależy od wielu czynników i na razie tak ogólnie nie da się powiedzieć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vecordia.pun.pl www.fc-misieniechce.pun.pl www.coledylanzprouse.pun.pl www.konohaxcenter.pun.pl www.happyharvest.pun.pl